XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższy piątek przypada święto Przemieniania Pańskiego. Msze św. w Chotowie o godz. 9.00 i 17.30, a w Turowie o godz. 18.30. W tym dniu przypada również I piątek miesiąca. Spowiedź w Chotowie od godz. 16.50 – 17.25, a w Turowie przed Mszą św.

1. Chorych, których odwiedzam z racji I piątku miesiąca można zgłaszać telefonicznie w najbliższy wtorek w godzinach od 9.00 – 10.00. Z racji święta, które przypada w piątek, chorych odwiedzę w czwartek od godz. 9.00.

1. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawiać się złu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Za tydzień odczytam Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

1. Bardzo proszę, by osoby które w najbliższą sobotę będą sprzątały kościół, nie kupowały kwiatów.

1. W ubiegłą niedzielę z racji wspomnienia Św. Krzysztofa zostały złożone do puszek ofiary w wysokości 868 zł. Na potrzeby kościoła została złożona ze Słupskiej ofiara w wysokości 800 zł. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

1. Jutro w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny zwany inaczej „Porcjunkulą” pod zwykłymi warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim modlitwy „ Ojcze nasz…” oraz „Wierzę w jednego Boga…”, sakramentalna spowiedź i przystąpienie do Komunii Świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji lub powyższe warunki są niespełnione, odpust będzie cząstkowy.

1. Zachęcam do lektury tygodnika Niedziela.