XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu przypada:

– w środę wspomnienie św. Wincentego A Paulo, prezbitera

– w czwartek wspomnienie św. Wacława męczennika. Jest to również dzień imienin naszego Ks. Arcybiskupa Wacława Depo. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach

– w piątek święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

– w sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i dra Kościoła

 

  1. Od następnej niedzieli rozpoczyna się nabożeństwo różańcowe. Na prośbę wielu osób, by nabożeństwo było odprawiane później informuję, że od tego roku Różaniec tygodniu w Chotowie będzie odprawiany o godz. 17.00 i bezpośrednio po nim Msza św. W związku z tym Msza św. w tygodniu w Turowie odprawiana będzie o godz. 18.30. Natomiast nabożeństwo różańcowe w Turowie odprawiane będzie w sobotę i w niedzielę po Mszy św.

W następną niedzielę w gablocie umieszczę kolejność odmawiania Różańca wioskami.

 

  1. W ubiegłym tygodniu na spłatę zadłużenia naszej parafii zostały złożone trzy ofiary:

z Słupska – 200 zł. Na konto parafii: – z Słupsko-Mamzerówka 500 zł i z Chotowa- 120 zł. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. Jak już informowałem w ubiegłą niedzielę w najbliższą środę w Wieluniu będzie miała miejsce peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Program wywieszony jest w gablocie przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Za tydzień w czasie Mszy św. o godz. 12.00 poświęcę i rozdam Różańce i książeczki dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

 

  1. W dniu 5 października po płody rolne przyjadą do naszej Wspólnoty parafialnej klerycy Wyższego Seminarium Duchownego z Częstochowy. W ich imieniu i swoim własnym zwracam się do Was z prośbą o wystawienie w najbliższą sobotę do godz. 9.00 w/w darów, a przedstawicieli Rady parafialnej lub osób za to odpowiedzialnych w danej wiosce, o ich przywiezienie do pomieszczenia gospodarczego przy plebanii do godz. 12.00.

 

  1. Zachęcam do lektury tygodnika Niedziela i II nru kwartalnika” Magazyn: Kościół, Dziedzictwo, Ojczyzna w cenie 15 zł.