VI NIEDZIELA WIELKANOCY

1. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek święto św. Apostołów: Filipa i Jakuba

– w środę uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika. Msze św. w tym dniu w Chotowie o godz. 9.00 i 17.30, a w Turowie o godz. 18.30

– w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W minionym tygodniu swój dyżur porządkowy zakończyli mieszkańcy Górali. Od następnej soboty swój dyżur przejmują mieszkańcy Chotowa.

1. W poniedziałek  po Mszy św. o godz. 17.30 i w sobotę o godz. 10.30 odbędzie się próba dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

1. Powoli zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku za budowę ołtarza odpowiedzialni są mieszkańcy Górali. Hasła do czterech ołtarzy są do odbioru w zakrystii.

Natomiast za przygotowanie tegorocznych dożynek, które przeżywać będziemy 1 września, odpowiedzialni są mieszkańcy Słupska.

1. Jeśli są osoby, które zapisały się na wycieczkę autokarową na przełomie czerwca i lipca to bardzo proszę o pozostanie na chwile po Mszy św. w kościele.

1. Po Mszy św. zapraszam do zakrystii osoby, które zapisały się na film z peregrynacji obrazu MB. Cena filmu to 80 zł.

1. W ubiegłą niedzielę zasygnalizowałem, że rozpoczynają się przygotowania do 400-lecia istnienia naszej wspólnoty parafialnej. I choć Uroczystość powinna być obchodzona w kwietniu to z racji tego, że w tym czasie wypada Niedziela palmowa i Wielki Tydzień obchody przeniosłem na niedzielę 11 i 18 maja. W jedną z tych niedziel chciałbym zorganizować parafialny festyn połączony z zabawami i loterią fantową, a w kolejną po Mszy św. sprawowanej przez Ks. Abpa, w godzinach popołudniowych chciałbym zorganizować w kinie Syrena koncert Eleni. W chwili obecnej czekam na odpowiedź ze strony wokalistki dlatego więcej szczegółów będę mógł podać po otrzymaniu odpowiedzi i potwierdzeniu terminu oraz po rozmowach z zarządcą kina Syrena.

Mam tez prośbę: jeśli znacie osoby lub firmy, które chciałyby włączyć się w nasze świętowanie poprzez ufundowanie fantów czy nagród głównych w loterii lub stać się medialnym sponsorem koncertu Eleni to proszę o takie informacje.

1. Zachęcam do lektury tygodnika Niedziela.